Krawców Wierch (Beskid Żywiecki) – wycieczka góska – 17 października 2021 r.

Korzystając z zapewne ostatnich tak pogodnych dni, grupa 13 osób z Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Kozach wybrała się na szlaki Beskidu Żywieckiego. Celem wycieczki była Hala Krawcula i szczyt Krawców Wierch o wysokości 1075 m n.p.m.
Tradycyjnie, wyruszyliśmy parę minut po godzinie 8 spod platana w Kozach do przysiółka Glinka. Początek trasy żółtym szlakiem przebiegał dość ostrym podejściem w stronę Kubiesówki, by następnie przez szczyt Glinka wyjść na grzbiet i nim dojść na Halę Krawculę, gdzie usytuowana jest Bacówka PTTK pod Krawcowym Wierchem. Choć szlak miejcami sprawiał trudności z powodu dużej ilości błota, uczestnicy od samego początku cieszyli się piękną pogodą, która pozwalała na podziwianie widoków, nie tylko na Beskid Żywiecki, ale i same Tatry.
Pod bacówką zrobiliśmy dłuższy odpoczynek oraz wspólne zdjęcia, jednocześnie łapiąc promienie słoneczne. Po odszukaniu szczytu Krawców Wierch rozpoczeliśmy drogę powrotną tym samym szlakiem do przysiółka Glinka, skąd po godzinie 15 wracaliśmy już w kierunku domu, planując cele naszych następnych wycieczek.

TW

uczestnicy wycieczki na Hali Krawculi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.