Charytatywny Turniej Siatkówki „Gramy dla Ani Czader” – 16 października 2021 r.

16 października 2021 r. w Centrum Sportowo-Widowiskowym w Kozach odbył się piknik charytatywny „Gramy dla Ani Czader” zorganizowany przez CSW i stowarzyszenie Kozianki. 
Ania to mała, dzielna dziewczyna, która wskutek przedwczesnego przyjścia na świat, boryka się różnymi trudnościami. Dziewczynka porusza się na wózku i w jej przypadku konieczna jest współpraca z terapeutami z wielu dziedzin. Ania potrzebuje systematycznego leczenia, które niestety wiąże się z dużymi kosztami.
W ramach wydarzenia odbyły się turnieje piłki nożnej i mini-siatkówki, gry i zabawy zespołowe, maraton zumby oraz liczne animacje dla dzieci. Zorganizowany został również kiermasz ciast, książek i zabawek, a każdy chętny mógł dorzucić nieco pieniążków do przygotowanych puszek.
Na zaproszenie organizatorów Koło PTT w Kozach wystawiło drużynę w turnieju siatkówki. Oprócz członków Koła, Ani i Filipa (który pełnił też funkcję kapitana), wzięli udział członkowie Oddziału PTT w Bielsku-Białej, Szymon i Adrian oraz Asia, Marta (pozdrawiamy KS Gryf Rybarzowice) i Marcin. 
Naprędce złożona drużyna musiała dość szybko się zgrać. Zajęło nam to połowę pierwszego pojedynku w grupie B, kiedy to OSP Kozy odskoczyło nam na parę punktów, lecz finalnie udało się wygrać. W kolejnych dwóch meczach staraliśmy się kontrolować sytuację, co doprowadziło do wygranych z Karzełkami i Domem Kultury w Kozach. Okazało się, że ostatni w grupie mecz z Orzełkami będzie meczem o wejście do finału. Niestety, trafiliśmy na lepszych od siebie i finalnie zajęliśmy drugie miejsce w grupie, lecz tym samym trzecie miejsce ex aequo na dziesięć drużyn startujących w turnieju. 
Na koniec i my dorzuciliśmy się do puszek, a do domów wróciliśmy z pysznymi ciastami!

SB

drużyna Koła PTT w Kozach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.