„Krym” – prelekcja Aliny Szczotki – 21 września 2014 r. (GOK Buczkowice)

21 września 2014 r. w siedzibie ośrodka kultury odbyła się zorganizowana wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego multimedialna prezentacja slajdów Aliny Szczotki w podróży na Krym.
Prelegenta pani Alina Szczotka z Bielska-Białej z wielką pasją i charyzmą opowiedziała zebranym gościom o swojej trwającej dziesięć dni podróży na Krym, którą odbyła w 2007 roku dzięki działającemu przy bielskim PKSie biurze podróży. Na początek prelegenta krótko przybliżyła uczestnikom najważniejsze informacje geograficzne oraz historyczne Krymu dopiero później przeszła do osobistych wrażeń z podróży. Podczas prelekcji nie zabrakło także przytoczenia miejscowych legend, a także poezji polskiego poety Adama Mickiewicza, który to właśnie tam, na Krymie, napisał znany wszystkim cykl sonetów.
W trakcie wycieczki podróżniczka Alina zwiedziła m.in. Bakczysaraj, Teodozję, Kercz, Jałte, zobaczyła na własne oczy Dolinę Jozafata, Skalne Miasto Czufut-Kale, Górę Świętego Piotra, odwiedziła przylądek Kazantip, który stanowi ścisły rezerwat przyrody, a także zobaczyła niezapomniane wschody słońca nad morzem Azowskim, gdzie zażywała także morskich kąpieli i plażowego lenistwa. W trakcie podróży prelegentka, wraz z pozostałymi członkami wycieczki, zobaczyła niezliczone ilości wspaniałych budowli, zabytków i oczywiście niecodziennych widoków to wszystko sprawiło, że uczestnicy prelekcji, tak samo jak wcześniej pani Alina, uznali Krym za niezapomniany.
Trwająca niespełna godzinę prelekcja, której towarzyszyła muzyka Aleksandra Maceradiego zainteresowała zebranych uczestników, którzy słuchając wrażeń z podróży podziwiali piękne zdjęcia niesamowitej architektury oraz malowniczych Krymskich pejzaży, które zachwycały, intrygowały
i zachęcały do podróży.

E.J.
.

Alina Szczotka w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.