Łysa Góra (Beskid Mały) – wycieczka górska – 9 stycznia 2021 r.

Już po raz dziesiąty rozpoczęliśmy sezon turystyczny wycieczką na Łysą Górę. Choć z powodu pandemii po raz drugi z rzędu nie wybraliśmy się w Beskidy Morawsko-Śląskie to na ten, położony w granicach Bielska-Białej, szczyt wybrało się około 60 osób.
Różnymi szlakami lub nieznakowanymi ścieżkami, zarówno od Straconki, jak i spod Stalownika, z Mikuszowic, a nawet z Wilkowic wędrowaliśmy dzisiaj na Łysą Górę. Na szczyt przybyli i starsi, i młodsi, i także najmłodsi turyści. Jak przystało na nazwę szczytu, były zdjęcia z czarownicami i diabłami, a także ogień (choć z ogniska), na którym można było upiec kiełbaski, kromki chleba lub jabłka. Były w końcu i śpiewy zainicjowane przez najdłużej siedzących przy ogniu, aby na koniec go dogasić. A choć nie było dzisiaj zbyt dużo śniegu, to i tak były próby zjazdu na sankach.
Miło było zobaczyć się w przemiłym gronie koleżanek i kolegów z Oddziału PTT w Bielsku-Białej. Dopisali także koledzy i koleżanki z bielskiego KTW PTTK. Miejmy nadzieję, że niedawno rozpoczęty rok 2022 przyniesie nam wiele górskich radości, cudownych wędrówek i nieziemskich widoków. Do zobaczenia na szlaku!

SB

na szczycie Łysej Góry rozpoczęliśmy sezon turystyczny

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.