Łysica (Góry Świętokrzyskie) – wycieczka górska dla młodzieży – 2 maja 2019 r.

Za nami kolejny wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach zdobywania Korony Góry Polski. Tym razem na Łysicę wybrali się Ci z podopiecznych Fundacji z placówek w Oświęcimiu i Żywcu, którzy nie mieli okazji zdobyć jej w listopadzie 2018 r. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

W długi weekend majowy zamiast testować nową grę komputerową albo odsypiać wczesne wstawanie do szkoły postanowiliśmy zdobyć kolejny szczyt z Korony Gór Polski. Nasi koledzy z Oświęcimia i Kęt Łysicę zdobyli już w listopadzie, ale postanowili towarzyszyć nam jeszcze raz.
Szlak na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę (614 m n.p.m.) był łatwy i przyjemny. Zdobycie góry, na której według legendy odbywały się złoty czarownic zajęło nam około 1 godziny. Wędrowaliśmy ze Świętej Katarzyny czerwonym szlakiem wśród jodeł i buków. Na szczycie zdjęcie pod krzyżem i szybki powrót do autokaru. Jako, że do Żywca czekała nas kilkugodzinna podróż, trzeba było się posilić pożywną pizzą. I to było dopełnienie tego pięknego, wiosennego dnia…

Sylwester Ćwikła
.

na szczycie Łysicy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.