Oddział PTT w Bielsku-Białej nominowany w konkursie „Osobowość ziem górskich”!

Miło nam poinformować, że na wniosek Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Oddział PTT w Bielsku-Białej został nominowany w organizowanym przez Koalicję Marek Ziem Górskich konkursie „Osobowość ziem górskich” w kategorii „Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich”. Otrzymaliśmy informację, że nasz Oddział pomyślnie przeszedł II etap konkursu.
W uzasadnieniu kandydatury naszego Towarzystwa napisano: „Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej organizuje wyprawy trekkingowe, wycieczki górskie i krajoznawcze, w tym wycieczki dla seniorów, młodzieży szkolnej i dzieci (do PTT należy 9 Szkolnych Kół Turystycznych), prelekcje podróżnicze, wystawy tematyczne, spotkania z ludźmi gór w Bielsku-Białej, Kozach, Buczkowicach. W ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku ATH oraz Akademią Seniora, organizuje spotkania i wykłady na temat atrakcji turystycznych różnych rejonów górskich, czy też górskich parków narodowych. Współpracuje z organizacjami turystycznymi z Czech (TJ Sokol Czeski Cieszyn, TJ Slavoj Czeski Cieszyn) i Słowacji (SVTS). Najważniejszą akcją organizowaną przez Towarzystwo jest akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT”, podczas której wolontariusze (dzieci, młodzież i dorośli) sprzątają beskidzkie szlaki. Oddział PTT w pełni zasługuje na wyróżnienie, z uwagi na swoją wieloletnią aktywną działalność w zakresie propagowania turystyki i ochrony górskiej przyrody.”
Od dzisiaj, przez 9 kolejnych dni, aż do 14 maja br. do godz. 23:59 można głosować internetowo na nasz Oddział na stronie http://www.pgit.pl/koalicja/, do czego gorąco zachęcamy.

z tatrzańskim pozdrowieniem,
Zarząd Oddziału

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.