Magurka Wilkowicka (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 12 stycznia 2019 r.

Za nami trzeci wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach zdobywania Korony Góry Polski. Tym razem wędrowaliśmy szlakiem ze Straconki przez Łysą Przełęcz na Magurkę Wilkowicką. Z powodu trudnych warunków terenowych zrezygnowaliśmy z dalszej wędrówki na Czupel schodząc do Wilkowic. Szlakami Beskidu Małego wędrowała młodzież z placówek w Kętach, Oświęcimiu i Żywcu oraz duża grupa ze Szkolnego Koła PTT „Halniaki” przy SP2 w Kozach. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z tej wycieczki:

Celem naszej dzisiejszej wyprawy był szczyt Czupel (933 m), który jest najwyższym szczytem Beskidu Małego. Niestety, warunki pogodowe nie pozwoliły nam na zdobycie celu. Wycieczka minęła nam w miłej atmosferze, było dużo śmiechu i zabawy. Widoki były przepiękne, po prostu jak w bajce.

Ewa Majerska
.

uczestnicy wycieczki przed schroniskiem PTTK na Magurce Wilkowickiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2019, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.