Magurka Wilkowicka (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 14 grudnia 2019 r.

Pamiętnej jesieni roku pańskiego 2019, dnia 14 grudnia, trochę zaspałem… Nie byłoby to nic dziwnego w przypadku soboty, gdyby nie musiala przez owy fakt czekać na mnie grupa ludzi z dwóch szkół (V LO i SP27), którzy chcieli pójść na Magurkę.
Gdy wyruszyliśmy, czas mijał nam na ciekawych, wysokopoziomowych rozmowach i w ten sposób dotarliśmy na szczyt, do schroniska. Tam mieliśmy przewidziany czas na granie w brydża, otóż jednak nie tym razem. Czas w schronisku spędziliśmy oddając sie grom karcianym (i nie tylko) o charakterze całkowicie legalnym i ani trochę hazardowym (kości, makao, Cygan). Wróciliśmy około godziny 14:30, dokładnie według planu, zadowoleni ze szczęśliwego powrotu.
A czego dowiedziliśmy się dzisiaj na wycieczce? Najważniejsze to, że numerami alarmowymi w górach są 601-100-300, 985 i 112.

M.Ż.
.

przed schroniskiem PTTK na Magurce Wilkowickiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej, SK PTT "Pionowy Świat" przy SP27 w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.