Odznaka turystyczna „Korona Europy” – nowa inicjatywa członka naszego Oddziału!

Miło nam poinformować o nowej, ciekawej inicjatywie, za którą stoi jeden z członków naszego Oddziału, Roman Kowalkowski – przodownik górski, założyciel Klubu Zdobywców Korony Europy.
Wędrując górskimi szlakami Roman zdobywa odznaki turystyczne. Jest dwukrotnym zdobywcą odznaki GOT PTTK „Za wytrwałość”, zdobywcą „Korony Gór Polski” oraz odznak Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, m.in. GOT PTT, „Korony Beskidów Polskich”, „Korony Beskidów Czeskich” oraz „Korony Beskidów Słowackich”. Od pewnego czasu zdobywa też najwyższe szczyty poszczególnych państw Europy, zaliczane do Korony Europy.
W lipcu 2019 r. na polskim rynku pojawiła się książeczka i kilkustopniowa odznaka „Korona Europy”, której autorem i projektantem jest Roman Kowalkowski. Choć z założenia zdobycie „Korony Europy” to wejście na 46 najwyższych szczytów w poszczególnych państwach naszego kontynentu, projekt naszego kolegi jest przeznaczony zarówno dla osób dopiero planujących wyjazdy jak i tych, którzy mają już wiele, a może nawet wszystkie szczyty za sobą. Zachęca do dokumentowania sukcesów podróżniczych poprzez wklejenie pamiątkowego zdjęcia w książeczce „Korona Europy” i zdobywania kolejnych odznak. W książeczce, każdemu z 46 szczytów górskiej Korony Europy oraz 6 szczytom dodatkowym poświęcona jest jedna strona z jego nazwą, wysokością, państwem, w którym się znajduje i jego zarysem. Pozostałe miejsce można wykorzystać na wpisanie daty, trasy, notatek, wspomnień oraz pieczątki ze szczytu lub jego okolicy. Już po zdobyciu trzech szczytów (bez znaczenia czy będą to najwyższe w Europie szczyty Alp, czy charakteryzujące się minimalną wysokością względną wzniesienia w Krajach Bałtyckich) można ubiegać się o pierwszą odznakę – popularną, a po zdobyciu kolejnych trzech brązową. Następnie na zdobywców czekają kolejny stopnie odznaki: srebrna, mała złota, duża złota i diamentowa.
Zainteresowanych projektem i odznaką zachęcam do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej: http://idewgory.pl/ oraz dedykowanym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/KoronaEuropyKlubZdobywcow/. Z autorem można się także skontaktować e-mailowo pod adresem: koronaeuropy@idewgory.pl.
Autorowi gratulujemy pomysłu, a członków i sympatyków naszego Oddziału zachęcamy do wspólnej zabawy!

Zarząd Oddziału
.

odznaka na plecaku oraz wizualizacja pierwszych czterech stopni „Korony Europy”

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.