Markowe Szczawiny (Beskid Żywiecki) – polsko-słowackie spotkanie turystyczne PTT O/Bielsko-Biała, KTW PTTK O/Bielsko-Biała i KST Žilina – 5-6 lutego 2022 r.

W dniach 5-6 lutego 2022 roku w schronisku PTTK na Markowych Szczawinach spotkali się turyści z trzech organizacji: Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego O/Bielsko-Biała, Klubu Turystyki Wysokogórskiej PTTK z Bielska-Białej oraz Klubu Slovenskych Turistov z Żyliny, w sumie 22 osoby. Trudne warunki jakie panowały w tych dniach w masywie Babiej Góry sprawiły, że na Diablaku w sobotę zameldowały się dwie osoby, reszta wędrowała w niżej położonych rejonach, czyli na Sokolicę, Kępę lub Przełęcz Bronę.
Wieczorem polscy oraz słowaccy turyści zasiedli przy wspólnym stole, by dzielić się wrażeniami z górskich wędrówek, planować kolejne lub po prostu cieszyć się tym, że spotkaliśmy się w zdrowiu i radości.
W niedzielę rano zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed schroniskiem i poszczególne grupki opuszczały Markowe Szczawiny. Kolejne spotkanie polskich i słowackich turystów odbyło się jak zawsze w przyjaznej atmosferze i choć pogoda nie sprzyjała temu, by bezpiecznie cieszyć się zimową wędrówką to i tak każdy z nas zapamięta ten czas jako bardzo udany.

R.S.

uczestnicy spotkania KTW PTTK, PTT i KST Žilina na Markowych Szczawinach z banerek KTW

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.