„Ural Subpolarny” – prelekcja online Szymona Barona – 8 lutego 2022 r.

8 lutego 2022 r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem, a zarazem prezesem oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Bielsku-Białej – p. Szymonem Baronem. Ze względu na obostrzenia tym razem wędrówka odbyła się wirtualnie. Za sprawą pana Szymona 16 uczestników mogło zwiedzić odległe rejony Subpolarnego Uralu, „przejechać się” rosyjską koleją, zwiedzić piękne stacje moskiewskiego metra oraz być świadkami przygód ekipy podczas wędrówki.
Tak spotkanie opisał najmłodszy z uczestników, Wojtek z klasy 1: Spotkanie z panem Szymonem, który jest podróżnikiem zaciekawiło mnie. Podobały mi się zdjęcia z jego wypraw. Szczególnie zdjęcia, na których były góry i tundra, która u nas jest niespotykana. Ciekawa była też historia o panu Sebastianie i jego wypadku w górach. Jego koledzy pomogli mu dotrzeć w bezpieczne miejsce i wszystko dobrze się skończyło. Dowiedziałem się też, że w Rosji tylko niektóre usługi szpitala są bezpłatne. A to przy planowaniu własnych podróży warto wiedzieć. Tyle udało mi się zapamiętać. Spotkanie było bardzo ciekawe. Sam chciałbym kiedyś podróżować i zwiedzać różne miejsca.
Krótki opis dała również Zuzanna, laureatka poprelekcyjnego konkursu: Wrażenia po spotkaniu są super. Bardzo mi się podobało, jak Pan Szymon opowiadał o swojej niezwykłej podróży. Nauczyłam się dużo nowych rzeczy, np. dowiedziałam się, jak wysokie mogą być szczyty gór i jak można fajnie można spędzić czas.

AKF

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.