Mogielica (Beskid Wyspowy) – wycieczka górska dla dzieci i młodzieży – 18 czerwca 2016 r.

To już trzecia wycieczka z dofinansowanego przez Powiat Bielski cyklu „Na szczytach Beskidów”. Tym razem na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, Mogielicę, wybrali się uczniowie obu szkół podstawowych z Kóz oraz dodatkowo grupka z Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej.
Po przyjechaniu do Jurkowa, pod opieką dwóch przewodników beskidzkich, ruszyliśmy niebieskim szlakiem w stronę Mogielicy. Zazwyczaj jesteśmy tu wczesną wiosną by podczas organizowanych przez Oddział PTT „MKG Carpatia” z Mielca „Wielkopiątkowych Dróg Krzyżowych” wędrować na szczyt, lecz tym razem wraz ze sporą grupą dzieci i młodzieży mieliśmy okazję podziwiać piękne, zielone krajobrazy okolicznych Beskidów.
Po trzech godzinach wędrówki dotarliśmy do celu. Dla chętnych była możliwość wejścia na wieżę widokową, a na polanie poniżej szczytu, uczestnicząca w wycieczce p. Magdalena Więzik ze Starostwa Powiatowego zorganizowała dla młodych adeptów turystyki konkurs wiedzy o Powiecie Bielskim. Jak konkurs, to i nagrody, związane oczywiście z Powiatem.
Po dłuższym odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę, by zielonym szlakiem zejść na Przełęcz Marszałka Rydza-Śmigłego.
Piękna pogoda, kolorowe łąki, wspaniałe widoki – to wszystko towarzyszyło nam podczas dzisiejszej wycieczki. Kolejne wycieczki z cyklu „Na szczytach Beskidów” odbędą się po przerwie wakacyjnej. Już teraz serdecznie zapraszamy!

SB
.

uczestnicy wycieczki na Przełęczy Marszałka Rydza-Śmigłego

stopka_powiat_20160618

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.