„Mołdawia” – prelekcja online Szymona Barona – 14 kwietnia 2020 r.

Wyjątkowe sytuacje, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć budzą w ludziach niezwykłe pokłady kreatywności i chęć poszukiwania nowych rozwiązań, by choć przez chwilę móc powrócić do normalności. Tak też było w przypadku kolegów z bielskiego oddziału PTT, którzy wpadli na genialny pomysł zgromadzenia członków i sympatyków PTT w jednym czasie, choć nie w jednym miejscu, podczas prelekcji online. Jedno jest pewne, liczba oglądających nie pozostawia wątpliwości, że był to strzał w dziesiątkę. Znów czuliśmy, że jesteśmy razem, mogliśmy na gorąco komentować to co widzieliśmy, dzielić się spostrzeżeniami i dawać wyrazy radości i obecności. Co więcej, prelekcja online była dostępna nawet dla osób oddalonych o setki kilometrów, dla których „normalne” uczestnictwo w prelekcjach odbywających się w siedzibie PTT jest niemożliwe. Kto wie, może w przyszłości warto połączyć obie te formy?
Co do samej prelekcji, to dla mnie temat był bardzo ciekawy, a mianowicie podróż po Mołdawii przedstawiona w formie konfrontacji dwóch wypraw – w 2011 i 2018 roku. Zdjęcia połączone z filmikami nadawały realizmu tej prelekcji i pozwalały wręcz poczuć się jednym z uczestników wyprawy.
Cóż mogę więcej powiedzieć – Szymku gratuluję pomysłu! Dzięki Tobie znów mogliśmy spędzić parę wspaniałych chwil w doborowym towarzystwie, zwłaszcza że każdy z nas już bardzo tęskni do wspólnych wycieczek i z niecierpliwością czeka powrotu na górskie szlaki.
A póki co, z niecierpliwością czekamy na kolejne prelekcje online!

Kasia Suszi
.

prelekcja online od kulis

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.