„Dolomity i Zugspitze” – prelekcja online Łukasza Kudelskiego – 16 kwietnia 2020 r.

Za nami druga prelekcja podróżnicza online i choć mieliśmy małe problemy techniczne w trakcie jej trwania, publiczność dopisała. Miło nam było gościć podczas naszej, bielskiej transmisji, koleżanki i kolegów z oddziałów PTT w Chrzanowie, Nowym Sączu i Tarnowie (jeżeli kogoś pominąłem, przepraszam).
Łukasz Kudelski, nasz przewodnik beskidzki, opowiadał – jak zwykle ciekawie – o swojej górskiej wyprawie z 2019 roku. Choć pierwotny plan, zakładający zdobycie dwóch szczytów zaliczanych do Korony Europy: Grauspitza i Zugspitze, uczestnicy wyjazdu musieli z powodu fatalnych prognoz pogody nieco zmodyfikować, nie oznacza to, że było mniej ciekawie.
Mieliśmy dzisiaj okazję oglądać Dolomity, delektując się wejściem na włoską Marmoladę z jej najwyższym szczytem Punta Penia. Nasz prelegent zdobył najwyższy szczyt Dolomitów od strony jeziora Lago di Fedaia.
Kolejnym górskim celem, który obejrzeliśmy było wejście z Hammersbach przez wąwóz Höllental i eksponowaną ferratę na Zugspitze w Alpach Bawarskich. Oglądając zdjęcia, mieliśmy okazję poczuć się jak uczestnicy tego wyjazdu. Zejście, właściwie zjazd kolejką na dół, również dotarczył niesamowitych zdjęć dzięki szklanej podłodze. To już wyzwanie dla mniej wrażliwych turystów.
Zawsze miło, gdy oprócz zdjęć z gór możemy chłonąć lokalną kulturę, udział w wydarzeniach i spotkaniach z ludźmi. Mieliśmy zatem nie lada atrkację w postaci monachijskiego Oktoberfestu, na który załapali się uczestnicy tego wyjazdu.
Warto było dzisiaj posłuchać Łukasza i obejrzeć z nim piękne, alpejskie zdjęcia. Czekamy na kolejne prelekcje online!

SB
.

prelekcja online od kulis

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.