Odszedł Antoni Leon Dawidowicz

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 19 kwietnia 2022 r. dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci o śmierci ś.p. Antoniego Leona Dawidowicza, byłego Prezesa ZG PTT, Członka Honorowego i wieloletniego działacza Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Antoni Leon Dawidowicz urodził się 11 września 1952 roku w Krakowie. Był wybitnym polskim matematykiem, profesorem nadzwyczajnym Katedry Matematyki Stosowanej Instytutu Matematyki UJ, także znanym w Krakowie społecznikiem.
W latach 1994-1998 pełnił funkcję prezesa Towarzystwa im. Henryka Jordana, w latach 2009-2014 był prezesem krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, w latach 2010-2016 pełnił funkcję prezesa krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Od roku 1981 działał w Obywatelskim Komitecie Ratowania Krakowa. Wnuk Leona Chwistka. Jego babcią ze strony matki była Olga Steinhausówna, siostra Hugona Steinhausa. Za swoje zasługi był wielokrotnie nagradzany: Srebrną Odznaką „Za pracę społeczną dla miasta Krakowa”, Medalem „Pięćdziesiąt lat Olimpiady Matematycznej”, Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ostatnie pożegnanie Prof. Antoniego Leona Dawidowicza odbędzie się w środę 27 kwietnia 2022 r. O godz. 12.20 zostanie odprawiona Msza Święta w Kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Cześć Jego Pamięci!

Zarząd Oddziału

Antoni Leon Dawidowicz (2007)

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.