Odszedł Marian Tadeusz Bielecki

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 5 marca 2014 r. w wieku niespełna 90 lat odszedł od nas na zawsze ś.p. Marian Tadeusz Bielecki – narciarz, taternik, przewodnik i ratownik górski, wieloletni członek i nestor Oddziału PTT w Bielsku-Białej, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Marian Tadeusz Bielecki urodził się 21 marca 1924 r. w Bielsku. Mając rodzinę na kresach często przed wojną bywał w Gorganach i Czarnohorze, wchodząc wraz z grupą PTT w roku 1937 na Howerlę. W latach 1945-1950 jako członek bielsko-bialskiego PTT pomagał w ratowaniu i zabezpieczaniu schronisk górskich w Beskidach oraz renowacji szlaków turystycznych. Uczestniczył także w opracowaniu pierwszej powojennej szkicowej mapy Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.
Po reaktywacji PTT, w roku 1995 ponownie wstąpił do Oddziału w Bielsku-Białej, pozostając jego członkiem aż do śmierci. W kadencji 2008-2011 pełnił funkcję sekretarza oddziałowego Sądu Koleżeńskiego, a w roku 2004 VI Zjazd Delegatów PTT nadał mu godność członka honorowego naszego Towarzystwa.
Młodszych członków naszego Oddziału, którzy nie mieli okazji bliżej poznać Mariana Tadeusza Bieleckiego zachęcamy do lektury 13. tomu „Pamiętnika PTT” za rok 2004, gdzie w dziale „Nowi członkowie honorowi PTT” (s. 291-293) można przeczytać krótki życiorys naszego zmarłego Kolegi.

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe Mariana Tadeusza Bieleckiego odbędą się 8 marca 2014 r. (sobota) w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej o godzinie 13:00.

Cześć Jego Pamięci!

Zarząd Oddziału
.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.