„Okolo Těšína se Sokoly” – rajd TJ „Sokol” Český Těšín – 1 czerwca 2019 r.

sokoltesinNa zaproszenie od naszych czeskich kolegów z TJ „Sokol” Český Těšín wybraliśmy się na rajd „Okolo Těšína se Sokoly”, którego piąta edycja odbyła się w tym roku. Z uwagi na odbywającą się równolegle, oddziałową wycieczkę na Wielką Raczę, wybraliśmy się w kameralnym, czterooosobowym gronie. 
Do Czeskiego Cieszyn dotarliśmy krótko przed 9:00. Przy dworcu kolejowym w tym mieście, uiściliśmy opłatę startową i spośród kilku propozycji wybraliśmy najkrótszą, siedmiokilometrową trasę. Początkowo za niebieskimi znakami, później bez szlaku przemierzaliśmy zakamarki Czeskiego Cieszyna, dziwiąc się, że choć tyle razy byliśmy w tym mieście, tak wielu ciekawych miejsc po prostu nie widzieliśmy. 
Na metę rajdu dotarliśmy, idąc spokojnym tempem, około 11. Czekał już na nas, jak zawsze niezwykle gościnny Petr Friedrich wraz z ekipą z Sokola. Dostaliśmy pamiątkowe dyplomy i mały puchar dla grupy z Oddziału PTT w Bielsku-Białej, a także trochę pamiątek i okolicznościowych znaczków. Organizatorzy poczęstowali nas pieczoną kiełbasą, aby zregenerować siły po spacerze w pełnym słońcu.
Po dłuższym odpoczynku wróciliśmy na parking przy dworcu kolejowym, skąd samochodem wróciliśmy do Polski. 

SB
.

nasza czwórka na mecie rajdu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.