Polica (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży z cyklu „Zamiast klawiatury nasze piękne góry” – 28 października 2023 r.

Za nami szesnasty wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach cyklu wycieczek „Zamiast klawiatury nasze piękne góry”. Młodzież z placówek w Kętach, Pszczynie i Żywcu wędrowała Głównym Szlakiem Beskidzkim przez Beskid Żywiecki. Oddział PTT w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

W końcu sobota i dzisiaj w ramach projektu „Zamiast klawiatury nasze piękne góry” jedziemy na kolejne etap. Dziś do pokonania dystans 21 km. Trasa piesza: Przełęcz Lipnicka (Krowiarki) – Cyl Hali Śmietanowej – Polica (1369 m) – Okrąglica – Naroże – Bystra Podhalańska. Bus w Kętach już czekał na nas o 6:30. Wszyscy z nastawieniem, że to będzie super dzień.
O 8:30 byliśmy już na początku naszej drogi, Przełęczy Krowiarki. Wycieczkę będzie prowadził dziś Łukasz Kudelski. Prawdopodobnie dzień wcześniej padał deszcz, bo trasa w większości była błotnista, ale znowu mieliśmy szczęście i przez całą wycieczkę świeciło pięknie słońce. Po drodze było można podziwiać piękne krajobrazy i nawiązywać dobre relacje z kolegami z innych placówek. Pozdrawiam kolegę z Pszczyny, Sebastiana. Na tej wyprawie dobrze się nam rozmawiało i mieliśmy dużo wspólnych tematów.
Czas szybko przeleciał. Wszyscy doszli cali i zdrowi – w końcu mamy dobrego przewodnika i motywację od wychowawców.
Dziękujemy Fundacji za możliwość uczestniczenia w każdym kolejnym wyjeździe.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, a szczególnie pana Szymona Barona, który tym razem wspierał nas duchowo. Mam nadzieje, że przejdzie z nami całą kolejną trasę.

Kacper Chowaniec, Kęty

na szczycie Policy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.