Tarnica, Połonina Wetlińska (Bieszczady) – wycieczka górska dla młodzieży – 27-29 października 2023 r.

W dniach 27-29 października 2023 r. członkowie Szkolnego Koła PTT „Pionowy Świat” im. Wandy Rutkiewicz w Bielsku-Białej wzięli udział w wycieczce, której celem były polskie Bieszczady.
W sobotę naszym celem był najwyższy szczyt Bieszczad Zachodnich – Tarnica, jeden ze szczytów Korony Gór Polski, której wysokość wynosi 1346 m n.p.m. Na szczycie Zarząd Szkolnego Koła wręczył naszemu przewodnikowi Maćkowi legitymację PTT, czyniąc go pełnoprawnym czlonkiem Towarzystwa, po czym grupa rozpoczęła zejście na dół, do Wołosatego.
W drodze powrotnej uczestnicy zobaczyli retortę, czyli miejsce wypalania węgla drzewnego oraz przywitali się z żubrami w Rezerwacie Żubra w Mucznem.
Następnego dnia z samego rana grupa wyruszyła na Połoninę Wetlińską, aby odwiedzieć kultową Chatkę Puchatka na wysokości 1232 m n.p.m. Przy wejściu towarzyszyła nam świetna pogoda, która po wejściu na szczyt, gwałtownie – jak to często w górach bywa – załamała się i musieliśmy ratować się szybkim zejściem w niższe partie.
Następnie wsiedliśmy do autobusu, by rozpocząć długą podróż z powrotem do Bielska-Białej.

Dawid Fiałkowski

we mgle na szczycie Tarnicy

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Pionowy Świat" im. Wandy Rutkiewicz przy VIII LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.