Skrzyczne (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży – 20 maja 2023 r.

W sobotę, 20 maja 2023 r. wybraliśmy się ze Szkolnym Kołem PTT „Vertical World” na najwyższą górę w Beskidzie Śląskim – Skrzyczne (1257 m n.p.m.).
Zbiórka była o godzinie 8:00 przy dolnej płycie dworca autobusowego w Bielsku-Białej, skąd jechaliśmy 40 minut autobusem do Szczyrku. W centrum Szczyrku byliśmy około godziny 9:00, a następnie o godzinie 9:15 wjechaliśmy kolejką gondolową na Halę Skrzyczeńską. Stamtąd pieszo wyruszyliśmy do schroniska PTTK na Skrzycznem, mijając po drodze Małe Skrzyczne. Dotarcie do celu zajęło nam około półtorej godziny.
W schronisku zjedliśmy posiłek i wypiliśmy herbatę. W drogę powrotną w kierunku Buczkowic wyruszyliśmy wczesnym popołudniem. Do Buczkowic dotarliśmy około 15:00, skąd autobusem dojechaliśmy do Bielska-Białej. Zakończyliśmy naszą wycieczkę około przy dolnej płycie dworca autobusowego w Bielsku-Białej.
Cały dzień mieliśmy piękną pogodę. Naszą wycieczką opiekowali się pan Błażej, pani Urszula i pani Dyrektor. Łącznie było nas około 20 osób. Trasa liczyła 11 kilometrów z maksymalną sumą podejść 300 metrów. Wróciłam do domu szczęśliwa i bardzo opalona, a wycieczkę uważam za bardzo udaną.

Hania, kl. 4

na szczycie Skrzycznego

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Vertical world" przy Anglojęzycznej Szkole Podstawowej "Primary Steps" w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.