„Smaki Barcelony” – prelekcja Agnieszki Wypych – 9 października 2016 r. (GOK Buczkowice)

9 października br. odbyła się prelekcja Agnieszki Wypych nosząca tytuł „Smaki Barcelony”
Jak powiedziała sama prelegentka sama Hiszpania, a szczególnie Barcelona fascynowała ją od zawsze ze względu na język, muzykę, kulturę, sztukę, klimat itd… To przecież miasto, które jak pisał Carlos Ruiz Zafón w swej powieści „Cień wiatru” ma w sobie „czarodziejską moc”.
Prelegentka zwiedziła Barcelonę jesienią ubiegłego roku, była to jej podróż poślubna. W trakcie pobytu młodzi małżonkowie z przewodnikiem w ręce zwiedzili miejsca takie jak majestatyczny Plac Hiszpański (Placa Espanya) czy magiczna dzielnica gotycka (Barri Gotic) z mnóstwem obiektów sakralnych, odpoczywali w parku Guella na najdłuższej ławce świata, kosztowali smakołyki na stoiskach ulicznych La Rambla, podziwiali cuda architektoniczne wykonane prze genialnego architekta Gaudiego, pili kawę na Placu Sagrada Familia, a także zwiedzili stadion sportowym Camp Nou i zażyli kąpieli wodnych na słynnych hiszpańskich plażach. Nie zabrakło także krótkiej wizyty w muzeum erotyki, które jednak nie zachwyciło… Oprócz zwiedzania, małżonkowie kosztowali i degustowali przeróżne potrawy i smaki. Do końca życia w ich pamięci pozostanie smak grillowanych krewetek z ziołami oraz sangrii wypitej w porcie – lokalnego trunku, którego to smaku mimo prostoty składników (czerwone wino „zaprawione” mocniejszym alkoholem, owoce, lód i cukier) nie udało im się odtworzyć po powrocie do domu.
Tydzień podróży minął błyskawicznie, a jak powiedziała pani Agnieszka był to niestety za krótki okres, aby zwiedzić i odkryć wszystkie niespodzianki jakie kryje to cudowne miasto, ale był to czas wystarczający, aby poczuć magiczną atmosferę miasta i chcieć tam znów wrócić by po raz kolejny poczuć smaki Barcelony zarówno dla ciała i dla ducha.

E.J-P
.

Agnieszka Wypych w trakcie prelekcji

Agnieszka Wypych w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.