„Tajlandia – kraj tysiąca uśmiechów” – prelekcja Beaty Gluzy – 24 stycznia 2016 r. (GOK Buczkowice)

24 stycznia 2016 roku odbyła się pierwsza w nowym roku zorganizowana wspólnie przez GOK Buczkowice oraz bielski oddział PTT multimedialna prezentacja slajdów nosząca tytuł „Tajlandia – kraj tysiąca uśmiechów”. Prelekcję przeprowadziła mieszkanka Buczkowic, aktywna podróżniczka Beata Gluza, która już wcześniej, bo w ubiegłym roku prezentowała w GOK slajdy ze swojej podróży po Japonii.
Pani Beata ma na swoim koncie wiele kilometrów w podróży, nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu, uwielbia planować i organizować swoje podróże, a przede wszystkich zdobywać nowe doświadczenia. Do tej pory zwiedziła już wiele europejskich krajów, a także kraje Afryki i południowej Azji.
Swoją dwutygodniową wycieczkę po niesamowitej Tajlandii pani Beata odbyła w listopadzie 2010 roku w towarzystwie siostry i innych uczestników wycieczki (m.in. Weroniki Marczuk i dwóch 70-letnich warszawianek). W trakcie pobytu wspólnie zwiedzili wiele niesamowitych miejsc i atrakcyjnych zakątków kraju. Swoje zwiedzanie rozpoczęli od Bangkoku, dalej na północ przez Ayuttayę, Lopburi, Chiang Mai, Złoty Trójkąt, nie zabrakło wizyty w Birmie i Laosie. Kilka ostatnich dni wycieczki spędzili także w nadmorskim kurorcie Pattaya. Tajlandia jak powiedziała pani Beata może zachwycić niesamowitymi budowlami, przepychem świątyń, ceramicznymi elewacjami, zapierającymi dech posągami Buddy oraz przyjaznymi i zawsze uśmiechniętymi ludźmi. Dodatkowo to, co przyciąga turystów do Tajlandii to piękna pogoda, wyśmienita, tradycyjna kuchnia oraz możliwość korzystania z leczniczego masażu tajskiego. W Tajlandii można się także zaopatrzyć na kolorowych targach, niejednokrotnie wodnych, w egzotyczne owoce, dobre przyprawy, jedwabne chusty, upominki wyrabiane z bambusa, drzewa tekowego, łupin kokosa oraz misternie rzeźbionych mydeł. Ta mnogość atrakcji powoduje, że z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza ten azjatycki kraj.
W ramach prelekcji o Tajlandii pani Beata opowiedziała zebranym uczestnikom również o swoich niedawnych podróżach po Indiach i Etiopii. Zdjęcia zachwyciły, także myślę, że zdecydowanie można napisać, że panią Beatę w GOK jeszcze usłyszymy.

E.J.
.

Beata Gluza w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.