Trzycatek (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla seniorów – 21 września 2021 r.

Pierwsza powakacyjna wycieczka zgromadziła 23 osoby, które dotarły do Jaworzynki wynajętym busem. Z konieczności pan kierowca musiał jechać objazdem przez Kamesznicę, co pozwoliło nam zobaczyć przepiękne położenie tej miejscowości.
Z Jaworzynki Trzycatka przeszliśmy spacerem na Trójstyk, gdzie spotykają się granice Polski, Słowacji i Czech. Miłym elementem zdjęcia z banerem PTT i Akademii Seniora było wręczenie naszej koleżance Ani legitymacji Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Z Trójstyku podążyliśmy na leżące wysoko Zapasieki – przysiółek Jaworzynki. Dochodząc do domostw Zapasiek trafiliśmy na wysyp opieniek i zdjęcie zbierających je uczestników wycieczki do złudzenia przypomniało scenę z „Pana Tadeusza”.
Dalszą droga wiodła grzbietem skąd rozpościerał się malowniczy widok na beskidzką Trójwieś, czyli Jaworzynkę, Koniaków i Istebną.
Po odpoczynku w napotkanym barze poszliśmy dalej, by w końcu, z lekkim opóźnieniem dotrzeć do Muzeum Świerka. Oprowadzający nas pan leśniczy dużo czasu poświęcił na opowieść o życiu głuszców, których hodowla wolierowa znajduje się na terenie stacji hodowlanej świerka.
Ostatnim etapem wycieczki było pokonanie Sołowego Wierchu, skąd, już przy dojściu do Zwardonia, rozpostarł się rozległy widok na Beskid Żywiecki. Wycieczka trwała ok. 7 godzin, wprawdzie nie pokonaliśmy wielu podejść ale musieliśmy przejść sporą odległość.
Ze Zwardonia przyjechaliśmy wygodnym busem dzięki temu oszczędzając wiele czasu.

Teresa Kubik

Żegnając lato, witamy jesień na Trójstyku

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021, seniorzy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.