Błatnia (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży – 19 września 2021 r.

W niedzielę, 19 września, chętni z klasy 2C z V LO w Bielsku-Białej wraz z opiekunami udali się na pierwsze w tym roku szkolnym wyjście górskie w ramach Szkolnego Koła PTT „Pionowy Świat”. Na dobry początek, ze względu na niepewne warunki pogodowe oraz brak większych problemów z dojazdami, postanowiliśmy wybrać się na Błatnią.
Początek trasy powitał nas mgłą i chłodem, jednak mimo to ruszyliśmy na szlak z pozytywnym nastawieniem i dobrymi humorami. W drodze na szczyt nasz przewodnik opowiedział wiele ciekawych i pouczających historii. Mogliśmy usłyszeć między innymi ciekawostki związane z zaporą w Wapienicy oraz rady dotyczące bezpieczeństwa w górach. Po dotarciu na szczyt udaliśmy się do schroniska, gdzie w trakcie rozmów zjedliśmy mały posiłek. Odbyła się tam również fascynująca rozgrywka szachowa między naszymi kolegami z klasy, a zwycięzcą okazał się być Michał.
Po chwili odpoczynku udaliśmy się z powrotem na szlak, kierując się już w stronę Wapienicy. Po nieco ponad godzinie szczęśliwie dotarliśmy na miejsce startu i rozeszliśmy się, by cieszyć się resztą niedzielnego popołudnia.
Wszyscy uczestnicy wycieczki pragną jeszcze raz serdecznie podziękować opiekunom, którzy byli z nami na Błatniej. Mamy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje naszych górskich planów i w ciągu tego roku będziemy mogli zdobyć więcej szczytów w jeszcze szerszym gronie.

Maja Cybuch

przy schronisku na Błatniej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.