Wielka Racza (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 27 listopada 2022 r.

W dniu 27 listopada 2022 r. uczniowie VLO wybrali się wraz ze Szkolnym Kołem PTT „Pionowy Świat” z Rycerki na Wielką Raczę. Pomimo początkowej mgły, uczestnicy wyprawy pozostawali w bardzo optymistycznych nastrojach. Atmosferę tworzył również śnieg, który od pewnej wysokości stał się nieodzownym elementem otaczającego nas krajobrazu. Zimowe warunki były także okazją do krótkiej prelekcji o bezpieczeństwie w górach.
Na szczycie wykonaliśmy liczne pamiątkowe zdjęcia. Tutaj również ulepiliśmy symbolicznego bałwana, którego później wspominaliśmy przez całą drogę powrotną… Po godzinnej przerwie na herbatę w schronisku, która była wyjątkową szansą na integrację dla pierwszoklasistów, wyruszyliśmy z powrotem w kierunku Rycerki Górnej. Zalegający po drodze śnieg był sposobnością do bitwy na śnieżki oraz pozostawienia na trasie kolejnych 3 bałwanów (w hołdzie dla tego przy schronisku).
Końcowy etap wycieczki był nastawiony głównie na próby przedarcia się przez błoto, które powstało na szlaku w wyniku roztopów. Niemniej jednak nawet to nie powstrzymało entuzjazmu Piątkowiczów. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy z powrotem do naszego busa, który zabrał nas w kierunku Bielska-Białej.
Wycieczka ta była w głównej mierze skierowana do uczniów klas pierwszych, którzy wciąż jeszcze poznają się, dlatego tak ważnym aspektem wyjścia była możliwość spędzenia czasu ze sobą nawzajem. Szczególnie teraz, kiedy wszystko zdaje się wracać do normy po pandemii, ten czynnik wypraw Klubu Górskiego powinien wychodzić na pierwszy plan.

SzW

na szczycie Wielkiej Raczy

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.