Wielka Racza (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 9 listopada 2019 r.

W dniu 9 listopada 2019 r. grupa uczniów z dwóch Szkolnych Kół PTT „Pionowy Świat” z VIII LO i LO COR w Bielsku-Białej wraz z opiekunami zebrała się wcześnie rano, aby zdobyć położoną w Beskidzie Żywieckim Wielką Raczę (1236 m n.p.m.). Najpierw autokarem do miejscowości Rycerka Kolonia, skąd uczniowie wspinali się żółtym szlakiem na szczyt. Malowniczą trasą, choć w niezbyt sprzyjającej pogodzie, wędrowcy dotarli po dwóch godzinach na Wielką Raczę. Jednak deszcz i mgła nie były w stanie zmącić dobrego nastroju i wszyscy z uśmiechem na ustach weszli do schroniska.
Po krótkim odpoczynku ekipa ruszyła nieco inną trasą w drogę powrotną. Wyprawa zdecydowanie się udała i dla wszystkich była z pewnością niezapomnianą przygodą. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne wyjście…

Mateusz Bochen
.

młodzież ze Szkolnych Kół PTT na szczycie Wielkiej Raczy

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Pionowy Świat" im. Wandy Rutkiewicz przy VIII LO w Bielsku-Białej, SK PTT "Pionowy Świat" przy LO COR w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.