Wielka Sowa (Góry Sowie), Ślęża (Masyw Ślęży), Góra św.Anny (Wyżyna Śląska) – wycieczka górska – 18-20 sierpnia 2021 r.

W dniach 18-20 sierpnia 2021 roku członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”, czyli uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej wędrowali w Sudetach. Wycieczki odbyły się w ramach zdobywania złotej Górskiej Odznaki Turystycznej PTT, a ich program zakładał wędrówkę w trzech sudeckich pasmach i masywach.
W pierwszy dzień wędrowaliśmy fragmentem Głównego Szlaku Sudeckiego od Przełęczy Sokolej w kierunku szczytu Wielkiej Sowy w Parku Krajobrazowym Gór Sowich. W drugi dzień odwiedziliśmy Ślężański Park Krajobrazowy wchodząc na na szczyt Ślęży z Przełęczy Tąpadła, z kolei w ostatni dzień wycieczki wędrowaliśmy po Parku Krajobrazowym Góry św. Anny, szlakiem wytyczonym w otoczeniu Sanktuarium św. Anny. Udało nam się zrealizować wszystkie założone cele i tym samym dopisujemy trzy szczyty oraz miejsca w Sudetach do listy naszych górskich osiagnięć.
Szczegółowy opis wycieczki oraz zdjęcia możecie obejrzeć na stronie: https://sdspewelwielka.pl/wycieczka-na-dolny-slask/

Robert Słonka

uczestnicy i opiekunowie ŚDS w Pewli Wielkiej na szczycie Ślęży

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.