Wysoka (Pieniny) – wycieczka górska dla młodzieży – 8 grudnia 2019 r.

Za nami kolejny wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach zdobywania Korony Góry Polski. Tym razem młodzież z placówek w Bielsku-Białej, Kętach, Oświęcimiu i Żywcu wędrowała na szczyt Wysokiej w Pieninach. Oddział PTT w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

W niedzielę, 8 grudnia, wybraliśmy się na wycieczkę na Wysoką (1050 m n.p.m.) w Pieninach. Wędrowaliśmy szlakiem z Jaworek przez wąwóz Homole i z powrotem, a byli z nami podopieczni Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podebeskidzia z Bielska-Białej, Oświęcimia, Żywca i Kęty. Wraz z prowadzącą nas ekipą z Oddziału PTT w Bielsku-Białej weszliśmy na szczyt, a teren był na trasie średnio ośnieżony.
Był to bardzo ciekawy wyjazd. Mam nadzieję, że dzięki naszemu przewodnikowi dużo się nauczyliśmy. Były dzisiaj piękne widoki, więc polecam wybrać się w to miejsce każdemu, kto jeszcze tu nie był. Bardzo się cieszę także, że każdy z nas miał możliwość integracji z pozostałymi uczestnikami wycieczki.

Dominik Siwek, Bielsko-Biała
.

uczestnicy wycieczki na szczycie Wysokiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.