Babia Góra (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 20 maja 2023 r.

Wyście na Babia Górę to dla naszych małych nóg uczniów z Międzyrzecza Górnego, było ogromnym wyzwaniem. Jednak cel był bardzo ważny. Sprzątaliśmy Beskidy, czyli dołączyliśmy do akcji PTT O/Bielsko-Biała, aby nasza piękna przyroda jaśniała zielenią traw, bielą śniegu, a nie kolorami śmieci. W akcji wspierali nas nasi rodzice i grupą około 35 osób, zaczynając z Przełęczy Krowiarki na szczyt Babiej Góry, a następnie Percią Przyrodników szukaliśmy pozostałości po turystach.
Na szczęście okazało się, że trasa nie była aż tak zaśmiecona. To nas cieszy. Po trudzie wędrówki i poszukiwań przybyliśmy do Zawoi Markowej, gdzie czekali już pozostali uczestnicy, a także przygotowane przez organizatorów ognisko. Miejsce urocze. Teraz czas na kiełbaski, grupowe zdjęcie, chwilę odpoczynku i powrót do domów.
Wszyscy mocno zmęczeni i zadowoleni, bo zdobyty szczyt, a góry wysprzątane. Dziękujemy Szymonowi Baronowi za tak ważną akcję i sprawną organizację. Niech czyste, górskie powietrze służy nam jak najdłużej.

Uczniowie z Miedzyrzecza Górnego

na szczycie Babiej Góry

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, Sprzątamy Beskidy z PTT, Wolontariat w BgPN. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.