Babia Góra (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 20 maja 2023 r.

Wyjazdy Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego to integracja, edukacja, ćwiczenie fizyczne, nabywanie wrażliwości na piękno, uwrażliwienie na problemy współczesności itd., itp. Dzisiejszy wyjazd zawierał wszystkie te elementy. Integracja – właściwie na każdym kroku, nie ma klasy 7, 6, 8, 5 – tylko są HALNIAKI (nie Skalniaki) z SP 2. Świadczyły o tym trzykrotne głośne okrzyki. Edukacja – sączona „przy okazji” postoju, rozpoznawania pięter roślinności, przewróconych słupków z literami S i D, panoram dookolnych (a Babia w tym przoduje). Ćwiczenie fizyczne – oj, będą jutro zakwasy i ból mięśni. Wrażliwości na piękno – dzisiaj pogoda i natura sprawiły nam istną ucztę pod tym względem, a zdjęcia nie oddają w pełni estetycznych wrażeń z rzeczywistości. Uwrażliwienie na problemy współczesności – to uczestnictwo w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”, rozmowa o zmianach klimatycznych…
Dzisiejszy wyjazd był poniekąd ukoronowaniem tegorocznych wędrówek. Królowa Beskidów – Babia Góra (1725 m n.p.m.) została zdobyta.
Został nam jeszcze jeden wyjazd w tym roku szkolnym. Podsumowanie zaplanowaliśmy na 828 m n.p.m. naszej Hrobaczej Łąki. Będzie to wyjście tajemnicze, ale o tym w kolejnej relacji.

MZ

Halniaki na Babiej Górze

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach, Sprzątamy Beskidy z PTT, Wolontariat w BgPN. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.