„Biuletyn Informacyjny” – nr 2 (85) / 2016

Informujemy, że właśnie ukazał się drugi w tym roku numer „Biuletynu Informacyjnego” o objętości aż 36 stron.
Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału, Kronika Koła PTT w Kozach oraz kroniki trzech Szkolnych Kół PTT o łącznej objętości 12 stron. W numerze możemy przeczytać co nieco o X Zjeździe Delegatów PTT z tekstu Jana Nogasia (s.15) oraz poznać nowe władze naszego Towarzystwa, których zdjęcia publikujemy na ostatniej stronie. Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na trzeci kwartał 2016 r.
W numerze znajdziemy relacje z przebiegu akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2016” (s.16-18), a także związane z nią doniesienia prasowe (s.19-21) i foto-kronikę (s. 22-23).
Dla miłośników zdobywania odznak krajoznawczo-turystycznych publikujemy regulaminy niedawno wprowadzonych odznak „Główny Szlak Świętokrzyski” (s. 24) i „Turystyczna Korona Tatr” (s. 25).
Z artykułu Jana Nogasia dowiemy się o nazewnictwie gór i mających już ponad sto lat pomysłach jego usystematyzowania (s. 26-27). Nawiązanie do przeszłości odnajdziemy także w artykule tego autora o Wolarnii (s. 28). Robert Słonka przybliża z kolei położone na pograniczu hiszpańsko-francuskim Pireneje (s. 29-32).
Numer uzupełniają zaproszenia do udziału w dwóch konkursach fotograficznych (s. 33-34) oraz informacja o 24. tomie „Pamiętnika PTT” (s. 35), który właśnie się ukazał.

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 10,21 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Biuletyn Informacyjny". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.