„Co słychać?” nr 6 (306) / 2016

cs306Czerwcowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera obszerna relacja z X Zjazdów Delegatów PTT, podczas którego wybrano nowe władze naszego Towarzystwa z prezesem Wojciechem Szarotą na czele.
Z wieści „Z życia ZG PTT” dowiemy się o niedawno wydanym 24. tomie „Pamiętnika PTT” i XXIV Spotkaniu taterników-seniorów nad Morskim Okiem, w którym tradycyjnie wzięli udział nasi koledzy z oddziałów w Bielsku-Białej i Krakowie. Ten dział przynosi także informację o nowych władzach Polskiego Związku Alpinizmu, którego prezesem został członek honorowy PTT Piotr Pustelnik.
Wśród wieści „z życia oddziałów” znajdziemy relacje z organizowanej przez bielsko-bialski oddział PTT akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2016” – majowej w rejonie Babiej Góry i czerwcowego finału na Hrobaczej Łące. Dowiemy się także o nowych władzach oddziałów w Chrzanowie i Radomiu, wycieczce Koła PTT „Sabałowy Klan” w Karkonosze oraz najnowszej książce Bartłomieja G. Sali (O/Kraków) o wampirach Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów. Sporo informacji dotyczy działalności PTT wśród dzieci i młodzieży: „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej organizują cykl prelekcji, a ostatnio odwiedził ich sam Krzysztof Wielicki, bielszczanie z „Pionowego Świata” wzięli udział w obozie wspinaczkowym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a w Tarnowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach.
Numer uzupełnia informacja o konkursie „Kadry z wakacyjnych podróży 2016 roku”, którego organizatorem jest Koło PTT w Kozach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,17 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.