Potrójna (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 18 września 2021 r.

Po piątkowych, intensywnych opadach deszczu nie było śladu, więc w sobotę, 18 września 2021 r. Groniczki wyruszyły na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Autokar zawiózł nas do Rzyk Praciaków, zaś pierwszym punktem programu była wizyta w lokalnej bacówce. Jej gospodarz, pan Wiesiek opowiedział nam o hodowaniu owiec, wytwarzaniu oscypków i wilkach, których sporo w okolicy.
Po skosztowaniu i zakupie serków rozpoczęliśmy mozolną wspinaczkę żółtym szlakiem na Rozstaje pod Mladą Horą, czyli Anulę. Stąd ruszyliśmy na Łamaną Skałę (929 m n.p.m.), podziwiając malownicze i nieco mroczne otoczenie Rezerwatu Madohora.
Szlak wkrótce doprowadził nas do kolejnej atrakcji Beskidu Małego, czyli Zbójeckiego Okna. Pod tą piękną skałą zbójnicy podobno chowali skarby. Oprócz dorodnego prawdziwka, którego znalazła Sylwia, żadnych innych skarbów tam nie było. Widocznie ktoś na nie trafił przed nami…
Po około półgodzinnej wędrówce zameldowaliśmy się na Potrójnej (847 m n.p.m.) i skorzystaliśmy z gościny Chatki na Potrójnej. Jej gospodarz, pan Rafał, rozpalił dla nas ognisko, nad którym wkrótce piekły się kiełbaski.
Po posiłku i odpoczynku zeszliśmy stromą ścieżką do Rzyk Praciaków, gdzie czekał już na nas autokar.
Choć trasa naszej wędrówki miejscami była bardzo wymagająca, nikt nie narzekał. Wszyscy dzielnie i w dobrym tempie maszerowali ciesząc się sprzyjającą aurą i tym, że znów możemy wspólnie podziwiać piękno naszych gór.

S.Cz.-P.

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.