Szkolenie dla kandydatów na znakarzy szlaków turystycznych PTT – Kozy, 18 września 2021 r.

Choć zaplanowanego na wiosnę kursu znakarskiego nie udało się zrealizować, odbył się on w Kozach pod koniec lata 2021 r.
Najpierw, od poniedziałku do piątku, uczestnicy kursu poznawali teoretyczne zagadnienia związane ze znakowaniem szlaków, które przydały się na egzaminie końcowym.
W końcu, w sobotę, 18 września, od godzin porannych na terenie Kóz została organizowana przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie – Koło w Kozach oraz Komisję Znakarską przy ZG PTT, część praktyczna szkolenia dla kandydatów na znakarzy szlaków turystycznych. Dziesięcioro kursantów z oddziałów PTT w Bielsku-Białej i Tarnowie pod czujnym okiem znakarzy Jerzego Piotra Krakowskiego (O/Mielec) i Szymona Barona (O/Bielsko-Biała) przystąpiło do wyznakowania pierwszego etapu nowego szlaku turystycznego w Kozach o kolorze zielonym, który rozpoczyna się przy stacji kolejowej PKP i kieruje się do punktu widokowego w kamieniołomie. Mieliśmy okazję przećwiczyć różne techniki znakarskie, zblokowanie szlaków, a także poprawić widoczność znaków w terenie.
Nowo wyszkolony zespół znakarzy szlaków PTT, który obecnie działa na terenie Kóz, rozpocznie w najbliższym czasie przygotowania do prac nad drugim etapem zielonego szlaku, który połączy koziański kamieniołom ze szczytem Hrobaczej Łąki.

TW

uczestnicy szkolenia dla kandydatów na znakarzy szlaków turystycznych w Kozach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.