Magurka Wilkowicka (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 27 września 2022 r.

We wtorek, 27 września sekcja pościgowa Szkolnego Koła PTT udała się po lekcjach na Magurkę Wilkowicką. Wyjście było realizowane w ramach konkursu „W góry!” organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.
Już na początku musieliśmy zmierzyć się z trudnościami technicznymi, które nieznacznie zmodyfikowały trasę naszego przejścia. Również intensywne opady deszczu, które były w godzinach południowych nie zrażały nas. Nadzieja, która pozostawała z nami do samego końca przyniosła oczekiwane skutki – w momencie wejścia na szlak niepogoda ustała. Szybkie tempo i duży wysiłek sekcji pościgowej pozwoliły na zdobycie Magurki w wyznaczonym czasie.
Tematy rozmów w trakcie marszu były rozmaite. Od hulajnóg elektrycznych aż po sporty ekstremalne. Na szczycie chwilę odpoczęliśmy, zabraliśmy pierwszą z trzech zaplanowanych pieczątek i ruszyliśmy w dalszą drogę… (Ale zanim to nastąpiło powstało również ikoniczne zdjęcie roku).
Wracaliśmy po zmroku, co wymusiło na nas użycie czołówek, jednak widoki, które się przed nami odsłoniły były tego warte – panorama Bielska oraz okolicznych miasteczek wspaniale prezentuje się w nocnej aurze. Po szybkim marszu (w końcu na trasie była sekcja pościgowa) dobrnęliśmy pod Kościół w Straconce niecierpliwi kolejnego dnia…

NW i SzW

po lekcjach na Magurce Wilkowickiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.