Podsumowanie projektu „Z Koziej Góry na Rysy” za rok 2018

Rok 2018 był dla naszej młodzieży kolejnym rokiem zmagań z górami zaliczanymi do Korony Gór Polski. Udało nam się zdobyć w tym roku aż 11 szczytów, najwyższych w poszczególnych pasmach górskich. Były nimi kolejno: Wielka Sowa (Góry Sowie), Chełmiec (Góry Wałbrzyskie), Ślęża (Masyw Ślęży), Skrzyczne (Beskid Śląski), Babia Góra (Beskid Żywiecki), Czupel (Beskid Mały), Kowadło (Góry Złote), Rudawiec (Góry Bialskie), Wielki Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Waligóra (Góry Kamienne), Turbacz (Gorce) i Łysica (Góry Świętokrzyskie). Byliśmy także na rzeczywiście najwyższej w Górach Wałbrzyskich górze Borowej, zapoznaliśmy się z Tatrami wchodząc na Grzesia, a z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wędrowaliśmy podczas „Biało-czerwonego wędrowania” na Kozią Górę. Wycieczki te odbyły się w ramach dofinansowanego przez Miasto Bielsko-Biała zadania publicznego pt. „Z Koziej Góry na Rysy”.
Choć trzon realizowanych w ramach tego zadania wycieczek stanowiła młodzież ze Szkolnego Koła PTT „Pionowy Świat” przy Szkole Podstawowej nr 27 im. Janusza Kusocińskiego (wcześniej: Gimnazjum nr 11) w Bielsku-Białej, wędrowali z nami uczniowie innych bielskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Macierzy Szkolnej (SK PTT), Liceum Ogólnokształcącego COR (SK PTT), Państwowej Szkoły Muzycznej, I LO im. Mikołaja Kopernika, VI LO im. Armii Krajowej, VIII LO im. Hanny Chrzanowskiej, a może i innych bielskich szkół.
Zakończenie i podsumowanie projektu zostało zaplanowane na 30 listopada 2018 r. Odbyło się ono w gościnnym Centrum Wspinaczkowym Totem w Bielsku-Białej. Organizatorzy przygotowali nagrody, zarówno w konkursie fotograficznym, który towarzyszył wycieczkom, jak i dla najbardziej aktywnych uczestników przedsięwzięcia. Nagrodzeni otrzymali tematyczne gry planszowe, m.in. K2 i Yeti oraz książki, nie tylko o górach.
Na koniec chciałbym podziękować Sebastianowi, bez którego zaangażowania oraz nieustającej pogody ducha nie bylibyśmy w stanie tak sprawnie przeprowadzić tego projektu, a naszych młodych turystów zaprosić na kolejne, organizowane dla nich wycieczki.

SB
.

pamiątkowe zdjęcie osób nagrodzonych za udział w projekcie „Z Koziej Góry na Rysy”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.