„Rumunia” – prelekcja Moniki Baron i Łukasza Gierlasińskiego – 8 września 2013 r.

15 września w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach odbyła się kolejna, zorganizowana wspólnie przez GOK Buczkowice oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, multimedialna prezentacja z cyklu „Poznać świat”.
Prelekcja nosząca tytuł „Rumunia” została przeprowadzona przez doświadczonych turystów i podróżników Monikę Baron i Łukasza Gierlasińskiego. Prezentacja opowiadała o sześciodniowej wyprawie trekkingowo-krajoznawczej do Rumunii, którą końcem maja tego roku odbyła ośmioosobowa grupa znajomych działająca przy bielskim oddziale PTT.
Grupa, jak przystało na prawdziwych turystów, przeżyła liczne przygody i doświadczyła wielu wrażeń w obfitującej w kontrasty Rumunii. Podróżnicy zobaczyli na własne oczy miejsca, w których ludzie żyli biednie, nawet w nędzy, a kawałek dalej podziwiali bogate monastyry i nowoczesną architekturę. Zwiedzili wiele atrakcyjnych miejsc, m.in. zamek Bran znanego z filmów i książek księcia Drakuli, liczne wieże, monastyry, jezioro Balea Lac i miasta tj. Oradea, Sybin i Kaczyki. Podczas podróży nie zabrakło zdarzeń i atrakcji: niespokojnych nocy zakłócanych przez rumuńskie niedźwiedzie, kopalnie soli i… wesoły cmentarz w Sapancie, na którym znajdowały się nagrobki, na których wyryta była historia życia i opis śmierci zmarłego, a także furmanek z rejestracjami, czy czapki kupionej na rumuńskim targowisku wyprodukowanej w Bielsku-Białej.
Przygodzie towarzyszyła jak zawsze aura radości – mnóstwo śmiechu i dobry humor to przecież podstawa wyjazdów organizowanych przez bielskie PTT.

E.J.
.

Łukasz Gierlasiński i Monika Baron przed rozpoczęciem prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.