Stary Groń (Beskid Śląski) – wycieczka górska – 14 czerwca 2020 r.

Pętelka z Brennej przez Trzy Kopce Wślańskie, Przełęcz Salmopolską, Grabową i Stary Groń ze spontanicznego wyjazdu „na ostatnią chwilę” zamieniła się w dość liczny wyjazd znajomych z bielskiego Oddziału PTT. Jak widać na zdjęciu grupowym spragnieni jesteśmy górskich wędrówek „w dobrym Towarzystwie” i chwytamy w lot każdą okazję do wspólnej wycieczki.
Na parking w Brennej koło leśniczówki, nieco po godzinie ósmej, zajechało pięć aut, z gotowymi do drogi turystami. Ruszyliśmy niespieszny krokiem zielonym szlakiem na Trzy Kopce Wiślańskie i do uroczo zlokalizowanej Telesforówki na kawusię i ciasto drożdżowe. Poranek był przyjemny i w miarę słoneczny, ale niestety chmury zakrywały okoliczne góry ciężką biało-szarą pierzyną. Mieliśmy sporo szczęścia poruszając się przez całą trasę w takim oknie pogodowym z widokami na Polanę Stokłosicę i ukryty w chmurze szczyt Czantorii Wielkiej.
Dłuższy postój zrobiliśmy dopiero w chacie Grabowa i jej przepięknym, kwitnącym ogrodzie. Na trasie przez Przełęcz Salmopolską mijaliśmy bardzo wielu turystów pieszych i rowerowych. Dopiero jak pogoda zaczęła się nieco psuć, a ciężkie ciemne chmury ze wschodu zaczęły przetaczać się przez grzbiety Beskidu Śląskiego w naszą stronę, ruszyliśmy dalej. Do Starego Gronia i wieży widokowej mieliśmy ok. 40 min przejścia. Przy tym charakterystycznym punkcie zrobiliśmy zdjęcie z banerem i pozwoliliśmy sobie na jeszcze jedną dłuższą przerwę. Ze Starego Gronia czekało nas bowiem  już 30-minutowe zejście do Brennej.
Dziękujemy wszystkim za miło spędzoną niedzielę na beskidzkim szlaku!

Martyna i Grzegorz
.

pod wieżą widokową na Starym Groniu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.