Weekend w górach – 8-10 stycznia 2021 r.

Kolejny górski weekend za nami. Członkowie i sympatycy Oddziału PTT w Bielsku-Białej jak zwykle spędzali czas aktywnie.
Niezwykle popularny w ten weekend był Beskid Żywiecki. Na Babiej Górze w dwóch osobnych wejściach byli Wojtek i Krzysiek ze znajomymi. Na Wielkiej Raczy można było spotkać Dorotę i Łukasza, z kolei Wielką Rycerzową odwiedzili Witek, Terenia, Grażyna, Ewa i Grzegorz. Na Pilsku były Sylwia, Wiola i Małgosia, a Rachowiec stał się celem wycieczki dla Ani, Filipa i Marysi oraz Agaty, Mariusza i Marcina. Czy to wszystko? Ależ nie, bo na Rysiankę dotarli Iwona, Staszek, Kasia i Mariola.
Sporo nas było także w Beskidzie Małym. Na Magurkę Wilkowicką i Czupel zawędrowali rodzinnie Łukasz, Dorota i Róża oraz Łukasz, Ania i Olek. Od Izy dostaliśmy pozdrowienia z Potrójnej.
Najbliższy naszych domów Beskid Śląski także stał się celem weekendowych wycieczek. Ekipa Leszka (tak ją umownie nazwijmy) zawędrowała z Ustronia na Wielką Czantowię i Soszów Wielki, a po drugiej stronie doliny Wisły wędrował Kazik wchodząc na Trzy Kopce Wiślańskie. Na Baranią Górę dotarł tym razem Andrzej, a Wojtek, któremu mało było gór po wejściu na Babią Górę, postanowił przetestować biegówki na trasie z Przełęczy Salmopolskiej.
Nieco dalej, bo na Wysoką w Małych Pieninach wybrały się Grażyna, Kasia, Bożena, Jadzia i Renata (relacja tutaj) oraz Władek z bratem. Te grupki nawet spotkały się na szlaku, gdy panie schodziły już z Wysokiej, a panowie dopiero podchodzili.
Byliśmy także w Tatrach. Ela podesłała nam zdjęcie z Doliny Lejowej, a Marta i Agnieszka znad Smreczyńskiego Stawu. Kasia była tym razem wyżej, bo na Kasprowym Wierchu i Czerwonych Wierchach.
Miło nam, bo do naszej oddziałowej zabawy na Facebooku włączyły się koleżanki z Oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu. Renata podesłała zimowe zdjęcie z Gór Leluchowskich, a prezes całego Towarzystwa, Jola wrzuciła zdjęcie z wejścia na Mały Kozi Wierch, podczas którego spotkała Ryszarda Pawłowskiego oraz z kolejnego dnia z wejścia na Wołowiec.
Czekając na normalniejsze czasy zachęcamy wszystkich do dalszej, indywidualnej aktywności górskiej oraz dzielenia się zdjęciami i wspomnieniami na forum oddziału.

SB

znowu wędrowaliśmy różnymi szlakami…

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.