Wolontariat w Babiogórskim Parku Narodowym – informacja

Przypominając, że jako Oddział PTT w Bielsku-Białej mamy podpisane porozumienie o współpracy na zasadzie wolontariatu z Babiogórskim Parkiem Narodowym, gorąco zachęcamy także do indywidualnego zaangażowania się w wolontariat. Poniżej informacja BgPN na Facebooku:

Serdecznie zapraszamy osoby „pozytywnie zakręcone” do udziału w naszym programie wolontariatu. Wolontariuszem w BgPN może zostać każdy kto jest pełnoletni, ale również osoby niepełnoletnie po ukończeniu 15 lat i posiadające pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Konieczne jest, by kandydaci chcieli świadomie, dobrowolnie i nieodpłatnie wykonywać świadczenia mające na celu wspomaganie działań statutowych Parku.
Park ze swej strony zapewnia możliwość pracy na rzecz ochrony przyrody oraz daje okazję do poznania terenu Babiej Góry oraz jej przyrody. W czasie pracy wolontariusze mogą poznać specyfikę pracy w BgPN oraz nabierać doświadczenia m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej.
Na czas pracy i pobytu Park zapewnia wolontariuszom bezpłatny nocleg w pokojach gościnnych oraz bezpłatny wstęp na wszystkie szlaki i obiekty BgPN, może także wydać zaświadczenie o uczestnictwie w wolontariacie. Uczestnicy naszego programu otrzymają również zestaw materiałów promocyjnych Parku.
Zainteresowanych zapraszamy do współpracy co roku w terminie od 15 kwietnia do 15 października. Szczegółowe terminy pracy i pobytu są ustalane indywidualnie dla każdego wolontariusza. Czekamy na zgłoszenia i prosimy jednocześnie o dokonanie ich z jak największym wyprzedzeniem, byśmy mogli właściwie zorganizować dla Państwa pracę oraz zakwaterowanie.
W przypadku pytań można napisać do nas na adres park@bgpn.pl, zadzwonić pod numer 33 8775 110.

Zarząd Oddziału

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Wolontariat w BgPN. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.