„Zermatt i Saas Fee” – prelekcja online Łukasza Kudelskiego – 23 kwietnia 2020 r.

Autorem kolejnej z prelekcji online był Łukasz Kudelski, który opowiedział o wyjeździe w Alpy z lipca 2019 r. Jak wspomniał, miał plan, aby wrócić na dłuższy czas w Alpy z marzeniem wejścia na Weisshorn (4505 m n.p.m.), który oparł mu się przy poprzedniej próbie zdobycia.
Na początek uczestnicy tej wyprawy zaplanowali aklimatyzację w okolicy Saas Fee. Obejrzeliśmy okolicę Saas-Grund, perły pieszych wycieczek w tamtym rejonie Szwajcarii. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia „jak z reklamy Milki” pomiędzy tymi dwiema miejscowościami.
Pierwsza trasa wspinaczkowa to plan wejścia na Alphubel (4206 m n.p.m.) z odpuszczeniem Allalinhorn (4027 m n.p.m.), gdyż podejście na przełęcz zabrało ekipie trochę więcej czasu niż planowali. Warte odnotowania są widoki z trasy z widocznymi Matterhornem oraz Mont Blanc. Nie zabrakło zdjęcia z banerek PTT na szczycie Alphubel.
Druga część wyprawy to pobyt w okolicach Zermatt. Łukasz rozpoczął pobyt od zwiedzania tej miejscowości. Nie spodziewał się, że tyle sklepów sportowych, wspinaczkowych i z pamiątkami może być w jednej miejscowości. Wybrali się do podnóża Matterhornu (4478 m n.p.m.), aby zrobić rozeznanie przy podejściu pod tę górę. Plany zdobycia jej mieli w tym roku, co z powodu pandemii prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Doszli do schroniska Hörnlihütte (3260 m n.p.m.), które stanowi najpopularniejszy punkt wypadowy na Matterhorn. Nie zabrakło zdjęć szarotek alpejskich, które przy każdym spotkaniu sprawiają niesamowite wrażenie.
Na koniec Łukasz zaprezentował kilka filmików, które nakręcili podczas tego wyjazdu.

SB
.

prelekcja online od kulis

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.